ŚWIAT Z INNEJ PRESPEKTYWY 
   Dane
   Cennik.
   Coś o mnie.
   English
   Galeria
   Kontakt
   Stan wód
   Szlak Baryczy
   Szlak Konwaliowy
   Zaufali nam
   Dolina Baryczy
   Noclegi
   Regulamin
   Terminarz
   Uwaga
 

Szlak Konwaliowy.

 

 Szlak Konwaliowy, jeden z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce. Prowadzi przez 19 malowniczych jezior, w tym kilka dużych, obok miejscowości o dużych walorach krajoznawczych. Na jego przebycie trzeba przeznaczyć przynajmniej 3 dni.

Mamy do zaproponowania Państwu najciekawszy odcinek szlaku z Błotnicy do Brenna z Wyspą Konwaliową, który bez problemu są wstanie przepłynąć osoby, które jeszcze nigdy nie siedziały w kajaku. Czas spływu od 4,5 do 6 godzin  w zależności od grupy oraz warunków pogodowych (wiatr).

Pływniemy z Błotnicy do Brenna przez 10 jezior wpływając na 11.

Do pokonania mamy następujące jeziora   (połączone ze sobą kanałami, nie ma więc koniecznośći przenoszenia kajaków) : Błotnickie, Przemęckie Duże, Radomierskie z Wyspą Konwaliową, Olejnickie, Górskie, Osłonińskie, Wieleńskie, Trzytoniowe, Breńskie, Białe oraz wpływamy na jezioro Miałkie.

Trasę spływu przedstawia mapka.

Opis mapki:

0 start spływu, 1 pierwszy postój (taras widokowy na wyspę konwaliową), 2 drugi postój (przystań AWF Wrocław), 3 trzeci postój (ośrodek wypoczynkowy Turów), 4 - kąpiel  (dzika plaża), 5 meta spływu (Brenno Ostrów)

 

 

 
Copyright ©2007 by spływy kajakowe ŚWIAT Z INNEJ PERSPEKTYWY
Kreator Stron www